Bisexualita je orientace, o jejíž existenci se vedou vášnivé diskuze i mezi sexuology. Často bývá stejně matoucí jak pro heterosexuály, tak pro homosexuály. Zároveň bisexualitu tvoří velice široké spektrum mezi heterosexualitou a homosexualitou a každý ji může chápat jiným způsobem. Nemluvě o rozlišování mezi bisexualitou a pansexualitou. Co si o tom myslí bisexuálové? To vám nastíní výběr několika tématických písniček.


I’m bisexual – a coming out song! | dodie
Roztomilá písnička o bisexuálním “coming outu” včetně ujištění, že nejde pouze o trend.

Gettin’ Bi (feat. Pete Gardner)
Vtipná písnička, která nutí k tanci a poměrně dobře shrnuje bisexualitu včetně popření několika mýtů.

Panic! At The Disco: Girls/Girls/Boys
“Girls love girls and boys, love is not a choice” je věta, která poměrně jasně poukazuje na bisexualitu. Ačkoli by také mohla poukazovat na další mýtus, že všechny ženy jsou bisexuální. Přiznám se, že jasný názor na výklad textu této písně jsem si zatím nevytvořila.
Jak ji chápete vy?

Queen – Don’t Stop Me Now
Freddie Mercury samozřejmě také nemůže chybět, pokud mluvíme o hudbě s LGBT tématikou. Tato píseň nejspíš zahrnuje daleko obsáhlejší téma, nicméně obě pohlaví jsou v opěvovaném dobrodružství vítána.

GRLwood – Bisexual
Další v pořadí je jedna hudebně alternativnější, ačkoli textově zcela jasně o bisexualitě.

David Bowie – John, I’m Only Dancing
Následující dílo není tak jednoznačné, jako ty předcházející. Nicméně by mohlo jít například o vysvětlování svému milenci Johnovi noční tanec s krásnou slečnou.

Janelle Monáe – Make Me Feel
Myslím, že videoklip i věta “that’s just the way you make me feel” vše vystihují.

By Domo Wilson – Bisexual Anthem
Poslední jsem zařadila velice přímý rap s názvem “bisexuální hymna”, který bych doporučovala spíše pro posluchače straší 18 let. Nicméně jasně bisexuální text této písni rozhodně nelze upřít a stejně jako některé předešlé se znovu dotýká i bisexuálních mýtů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *